Granit Oluk Taşı

Granit Oluk Taşı

Granit Yağmur Oluğu başka bir deyişle granit oluk taşı günümüzde genellikle tercih edilen bir doğal taş ürünündür. Granit Yağmur oluğu sert bir taş olup yapılan uygulamalarda uzun süre dayanıklılık göstermektedir. Yapısı gereği su vb. sıvıları emme özelliği vardır. Granit yağmur oluğu yüzyıllarıdır ülkemizde  ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde kullanılmaktadır.

Türkiye granit madeni rezervi ve granit ürünü olan granit yağmur oluğu rezervi bakımından dünyada önde gelen ülkelerindendir. Dünyadaki  bir çok ülkelere granit ve yağmur oluğu ihracatında birinci sıradadır. Dünyadaki bir çok ülkede granit  kalitesi bakımından Türkiye’yi tercih etmektedir. Özellikle yoğun olarak  İzmir Bergama ilçesinde en kaliteli ürünler çıkmaktadır. 

Granit Oluk Taşı Kullanı Alanı ve Yerleri:

Kullanım yerleri, yağmur suyunun birikmesinin önleneceği ve suya yön verileceği alanlar olarak belirlenmektedir.

Kaldırım kenarları – Teretuarlarda – Şehir içi yollarda – Park ve Bahçe Düzenlemelerinde – Mimari yapıların her aşamasında

Granit Yağmur Oluğu Neden Tercih Edilir:

Dayanıklılığı; Asitlere karşı dayanıklıdırlar, tepki vermezler. Sıcak ve soğuk hava koşullarında sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır.

Natural  Görünümü göz alıcı muhteşemdir. Kolay işlenebilir, Renklerinde bozulma olmaz. Çizilmez, kırılmaz, paslanmaz ve temizliği kolaydır.

Standart Granit Yağmur Oluğu Ölçüleri Standart Granit Yağmur Oluğu Ölçüleri
6x20x50 Cm Granit Yağmur Oluğu 8x20x50 Cm Granit Yağmur Oluğu
8x25x50 Cm  Granit Yağmur Oluğu 8x30x50 Cm Granit Yağmur Oluğu

Granit Yağmur oluğu isteğinize göre belirli ölçülerde paletlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen fiyatlar için bizimle irtibat kurun.

Granit Oluk Taşı Görselleri

Sık Sorulan Sorular

  • Granit Yağmur Oluğu Standart Ölçüleri var mıdır?

    Granit yağmur oluğunun standart üretilen ölçüleri vardır. Genellikle 6x20x50-8x20x50-8x25x50-8x30x50 cm olarak üretilir. Ayrıca büyük metrajlı projelerde isteğe göre ölçüler üretilebilir.

  • Granit Yağmur Oluklarında Tıkanma Olur mu?

    Granit Yağmur Olukları tamamen yüzeyi açık ve oval biçimde olduğu için  herhangi bir tıkanma olmaz ve yüzeyi açık olduğundan önünde suyun gitmesine  engel olucak birşey gelirse müdahale edilebilir. 

  • Granit Yağmur Oluğu Nedir?

    Granit Yağmur Oluğu, Genellikle kaldırım yapımlarında,yol kenarlarında yağmur yağdığında veya biriken suların altyapı giderlerine ulaşmasını sağlayan oval bir çeşit su yoludur.

Granit Oluk Taşı Makaleleri

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON