Blog

Granit Küp Taş Fiyatlarını 2023'te Neler Bekliyor

Granit Küp Taş Fiyatlarını 2023'te Neler Bekliyor

  • 04 Kasım 2022 10:32

Pandeminin etkisini atlatmamıza rağmen granit küp taş piyasasındaki hızlı fiyat artışına rağmen inşaat sektörünün yoğun ilgisinden dolayı Granit Küp Taş Fiyatları tüm hızıyla artmaya devam ediyor. 2022 yılında çoğu firmanın yurt dışına ihracata yoğunlaşmasından dolayı sektörde kısa bir süre ürün  tedarik sıkıntısı yaşandı. Satışın yoğunluğunun yurt dışı olmasından dolayı, tedarik ve fiyatlardaki artış 2022 yılı son çeyreğinde normale dönmeye hazırlanıyor.

Granit Küptaş İhracatı Azaldı, Fiyatlar Düşüşe Geçti

Ukrayna'da yaşanan savaş ile birlikte artan enerji ve mamul fiyatları maliyetlerde artışlara neden oldu. Özellikle çalışan ve teçhizat girdilerinde aşırı fiyat artışları ile birlikte oraya çıkan tedarik sorunu piyasaları yavaşlattı. İhracatın azalması ile birlikte Türkiye'de doğal taş sektöründe 2022’nin son çeyreğinde hızlı bir fiyat düşüşü yaşandı. 

Granit Küptaş Fiyatları 2023'te Nerede Olacak

2023'te yüksek enflasyonun düşüşe geçmesi ve yurtdışı satışların azalması ile birlikte granit küptaş m² fiyatları 2021 yılı seviyelerine gelmesi beklenmektedir. Enflasyonun normal seyrine gelmesi ve inşaat sektörünün canlanmasıyla beraber piyasaların normal seyrine gelerek satışlarda yükselişe geçecektir.

Granit Küptaş kampanyalarımız ve piyasalar hakkında detaylı bilgi almak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Diğer Bloglar

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON