Gri Simli Kayrak Taşı

Gri Simli Kayrak Taşı

Kayrak Taşı ya da arduvaz, damtaşı, kayağantaşı, olarak bilinir. Kayrak Taşı kolayca ince yapraklar halinde ayrılabilen ya da yarılabilen ince taneli ve killi, mikalı, kloritli, kuvarlı kara, gök ve kül rengi olabilen başkalaşım kayasıdır. Kayrak, düşük-dereceli bölgesel metamorfizma ile kil veya volkanik kül ile oluşan özgün bir şeyl tipi tortul kaya türetilmiş bir ince taneli, yapraklanmış, homojen metamorfik kayadır. 

Ustalık ile yapraklanma paralel vurarak "kesme" ocağında özel bir aracın, birçok arduvaz uzun çatı ve zemin karoları ve diğer amaçlar için kullanılmış olan taş pürüzsüz düz levhalar oluşturulacak. Kayrakta görülen renk sıklıkla gridir. Ancak, kayrak bir tek yöreden bile gelen çeşitli renklerde oluşur; 

Kayrak Taşı Kullanım Alanları:

Kayrak taşı, kullanım alanları olarak yapı sektörlerinin dış duvar ve iç kaplamasında, villa, barbekü, şömine, fırın ve baca gibi alanların kullanımında, araç ve yaya yollarında kullanılmakla birlikte, bahçe ve park düzenleme sırasında yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kullanılmakta olduğu yerlere estetik değer, uzun ömür ve sağlamlık katmasıyla bilinmektedir.

Kayrak Taşı Neden Tercih Edilir;

Aşınmaya karşı da oldukça dayanıklı yapıya sahiptir.  Islak zemin alanlarında kullanım için ideal bir malzeme olmuştur. Mevsim değişikliklerin, ısı farklılığı ve donma gibi olaylardan da etkilenmez

Gri Simli Kayrak Taşı Görselleri

Sık Sorulan Sorular

  • Kayrak Taşı Fiyatları Ne Kadardır?

    Kayrak Taşlarının Fiyatları Çıkarılan Yerine - Kalitesine - Duvar- Zemin Olarak Döşenme Şekline Göre Değişmektedir. Net Fiyatlar İçin Sitemizden Bize Ulaşabilirsiniz?

  • Kayrak Taşı Çeşitleri Nelerdir?

    Özellikle kayrağın birçok rengi olmasına rağmen  başlıca; Sarı Siyah (Bodruk Kayrağı) - Gri (Denizli Kayrağı) ülkemizde daha çok bulunmaktadır. Bunlar Dışında Sarı-Kahverengi-Fosilli kayrak çeşitleride bulunmaktadır.

  • Kayrak Taşı Nedir?

    Kayrak Taşı doğandan çıkarılarak belli ölçülere göre kalınlıkları ayarlanarak özellikle Villa, Bahçe duvar ve zeminlerle estetik olarak güzel olmasından dolayı tercih edilen bir doğal taş şeklidir.

Gri Simli Kayrak Taşı Makaleleri

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON