Traverten Patlatma Taş

Traverten Patlatma Taş

Traverten Patlatma Taş:

Traverten kaplıca sularının çökelmesi ile oluşmuş bir kireç taşıdır. Traverten günümüz yapılarında en çok kullanılan taşlardan biridir. Travertenler tezgâh, bina dış cephesi, veranda vb. zemin ve duvar gibi farklı uygulamalarda kullanılabilir. Bu blog yazısında, travertenin bazı temel özellikleri üzerinde duracağız:

Travertenin yapısı tekdüzedir ve düşük sertliğe sahip yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde çıkarılması ve işlenmesi kolaydır. Traverten yoğunluğu da düşüktür, bu da taşınmasını kolaylaştırır. Bu taşın öne çıkan bir diğer özelliği ise üzerindeki deliklerdir. Bu, taşa eskimiş ve yıpranmış bir görünüm verir.

Parlak, honlu, fırçalı ve dokulu yüzey bitiş şekli gibi farklı yüzey bitiş şekline sahiptir. Bunlar arasında en popüler olanı honlu ve mat yüzey bitiş şeklidir, çünkü düz ve pürüzsüzdür.

Travertenin dayanıklılığı bu malzemeyi yüzyıllardır popüler bir inşaat malzemesi haline getirmiştir. Roma Kolezyumu gibi binalara bakarak ne kadar dayanıklı olduğunu görmek her zaman daha iyidir. Travertenin kompakt direnci bu ürünü mutfak ve banyo gibi yoğun kullanılan alanlar için ideal bir malzeme haline getirir.

Bu taş kolay ısınmaz. Isının travertene geçmesi zordur. Traverten serin kalabildiği için veranda gibi dış mekanlarda güvenle uygulayabilirsiniz.

Traverten Patlatma Taş Kullanım Alanları:

 Traverten Patlatma  taşlar; bahçe düzenlemesi, merdiven, teras ve bazı duvar kaplamalarında kullanım için hem ekonomik hem de estetik açısından ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Traverten Patlatma Taş Neden Tercih Edilir;

Doğal bir materyaldir

Çevreye zararı olmayan bir üründür

İnsan sağlığına zararı olmayan bir üründür

Yapısal olarak dayanıklıdır kolay hasar almaz

Uzun ömürlüdür

Bakıma ihtiyaç duymaz

Rengini uzun yıllar boyunca kaybetmez

Kolay kolay kir tutmaz, tutsa bile temizlemesi çok basittir

Birçok yapı malzemesi ile uyumludur

Birden farklı modelleri birbirine kombine edip uygulamak mümkündür

Doğada oluşum döngüsü kısa olduğu için bulması ve üretmesi kolaydır

İşlemesi kolay bir üründür bu sayede müşterilerin beklentileri optimum düzeyde karşılanabilir

Traverten Patlatma Taş Görselleri

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON