Andezit Bordür

Andezit Bordür

Andezit, porfiritik dokuya sahip ara bileşimin magmatik yüzey kayasıdır. Genel anlamda bazalt ve riyolit arasındaki ara tiptir.  Doğal bir taş olan andezit taşımız sağlamdır ve dış etkenlere karşı oldukça sağlamdır. Yaz kış kullanıma uygundur ve evlerde, inşaat sektörlerinde tercih edilmektedir. İsteğe bağlı olarak üzerinde işlemeler yapılarak, motifler eklenebilmektedir. Gri, siyah gibi birçok renk seçeneğine sahiptir. Doğal renkleri olduğu için boyamaya gereksinim duymaz. Bu nedenlerle çok tercih edilen bir çeşit haline gelmektedir. Ülkemizde daha çok Ankara bölgesinde görülmektedir. Andezit Taşı daha çok  İsmindeki nitelemeye rağmen Ankara Taşı’nın tip yeri, daha doğrusu en iyi örneklerin çıkarıldığı ocakların bulunduğu yer, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindedir

 

Andezit Bordür Taşının Kullanım Amaçları ve Kullanıldıkları Uygulandıkları Alanlar:

Yol kenarları - Bahçe kenarı - Duvar taşı - Park alanları - Kaldırım kenarı - İç mekanlar

Andezit Bordür Taşı Neden Tercih Edilir:

Andezit taşının en büyük özelliği hem sağlam hem de işlevli olmasıdır. Volkanik kaya olması nedeniyle sağlamlık konusunda çok tercih edilen bir taş türüdür. Andezit taşı özel bir taş olmasından dolayı çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Özellikle kaygan bir taş olmaması nedeniyle, soğuk havalarda çok tercih ediliyor. Pek çok yer döşemesinde kullanılan andezit taşı, hem sağlam olması hem de kaydırmaması gerekçesiyle oldukça yaygındır

 

Standart Andezit Bordür Taşları

Standart Andezit Bordür Taşları

10x15x50 Cm Andezit Bordür

10x20x50 Cm Andezit Bordür

10x25x50 Cm Andezit Bordür

15x20x50 Cm Andezit Bordür

15x25x50 Cm Andezit Bordür

15x30x50 Cm Andezit Bordür

Andezit Bordür siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen fiyatlar için bizimle irtibat kurun.

Andezit Bordür Görselleri

Sık Sorulan Sorular

 • Andezit Bordür Fiyatları Nedir?

  Andezit Bordürlerde net bir fiyat belirlenemeyip ölçülere göre ve özel imalata göre değişebilmektedir. Fiyat almak için sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 • Andezit Bordür Standart Ölçüler Dışında Ebatlama Yapılabilir mi?

  Andezit Bordürlerde Standart Ölçüler Bulunmakla Birlikte Müşterinin İsteğine Göre Fabrikalarda Üretilebilecek Standart Ölçüleri  Aşmadan Özel Üretim Yapılabilir.

 • Andezit Bordür Standart Ölçüleri Nelerdir?

  Andezit Bordürler Fabrikalarda Ebatlanarak; 10x15x50-10x20x50-10x25x50-15x20x50-15x25x50-15x30x50 cm olarak satışa sunulmaktadır.

 • Andezit Taşı Çeşitleri Nelerdir?

  Andezit Taşları taş ocakları madenlerinden blok olarak çıkarılıp  ebatlanarak çeşitlendirilir.

  Çeşit olarak, ufak küpler haline getirilerek küptaş,Plak Haline Getirilerek Plak taş, Yol kenarları bordürleri ve yağmur olukları olarak kullanılır.

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON