Andezit Oluk Taşı

Andezit Oluk Taşı

Andezit Oluk Taşı, porfiritik dokuya sahip ara bileşimin magmatik yüzey kayasıdır. Genel anlamda bazalt ve riyolit arasındaki ara tiptir.

Doğal bir taş olan andezit taşı iç ve dış etkenlere karşı oldukça sağlamdır. Yaz kış kullanıma uygundur ve evlerde, inşaat sektörlerinde tercih edilmektedir. İsteğe bağlı olarak üzerinde işlemeler yapılarak, motifler eklenebilmektedir.

Gri, siyah gibi birçok renk seçeneğine sahiptir. Doğal renkleri olduğu için boyamaya gereksinim duymaz. Bu nedenlerle çok tercih edilen bir çeşit haline gelmektedir. Ülkemizde daha çok Ankara bölgesinde görülmektedir. Andezit Taşı daha çok İsmindeki nitelemeye rağmen Ankara taşının tip yeri, daha doğrusu en iyi örneklerin çıkarıldığı ocakların bulunduğu yer, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindedir.

Andezit Oluk Taşı Kullanım ve Uygulama Alanları:

Kullanım yerleri, yağmur suyunun birikmesinin önleneceği ve suya yön verileceği alanlar olarak belirlenmektedir.>Kaldırım kenarları, teretuarlar, şehir içi yollarda, park ve bahçe düzenlemelerinde, mimari yapıların her aşamasında kullanılmaktadır.

Andezit Oluk Taşı Neden Tercih Edilir:

Andezit taşının en büyük özelliği hem sağlam hem de işlevli olmasıdır. Volkanik kaya olması nedeniyle sağlamlık konusunda çok tercih edilen bir taş türüdür. Andezit taşı özel bir taş olmasından dolayı çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Özellikle kaygan bir taş olmaması nedeniyle, soğuk havalarda çok tercih ediliyor. Pek çok yer döşemesinde kullanılan andezit taşı, hem sağlam olması hem de kaydırmaması gerekçesiyle oldukça yaygındır.

Andezit Oluk Taşı Ölçüleri

Standart Andezit Oluk Taşı Ölçüleri Standart Andezit Oluk Taşı Ölçüleri
6x20x50 Cm Andezit Yağmur Oluğu 8x20x50 Cm Andezit Yağmur Oluğu
8x25x50 Cm  Andezit Yağmur Oluğu 8x30x50 Cm Andezit Yağmur Oluğu

Andezit yağmur oluğu isteğinize göre belirli ölçülerde paletlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen andezit oluk fiyatları için bizimle irtibat kurun.

 

Andezit Oluk Taşı Görselleri

Sık Sorulan Sorular

 • Andezit Yağmur Oluğu Standartları Nelerdir?

  Andezit Yağmur Oluğu  Fabrikalarda Ebatlanarak; 6x20x50 - 8x20x50 - 8x25x50 -8x30x50 cm ölçülerinde satışa sunulmaktadır.

 • Andezit Yağmur Oluğu Kullanım Alanları Nerelerdir?

  Kullanım yerleri, yağmur suyunun birikmesinin önleneceği ve suya yön verileceği alanlar olarak belirlenmektedir. Kaldırım kenarları ,Tretuarlarda , Şehir içi yollarda, Park ve Bahçe Düzenlemelerinde , Mimari Yapıların Her Aşamasında Kullanılmaktadır.

 • Andezit Taşı Çeşitleri Nelerdir?

  Andezit Taşları taş ocakları madenlerinden blok olarak çıkarılıp  ebatlanarak çeşitlendirilir.

  Çeşit olarak, ufak küpler haline getirilerek küptaş,Plak Haline Getirilerek Plak taş, Yol kenarları bordürleri ve yağmur olukları olarak kullanılır.

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON