Ceviz Boy Dolamit

Ceviz Boy Dolamit

Dolomit Ebatları

10 – 30 mm Fındık Boy

20 – 40 mm Ceviz Boy

50 – 70 mm Limon Boy

Dolomit doğada ana kayaç oluşturan minerallerinden biridir. İsmini Fransız mineralog D. de Dolomier’den almıştır. Doğada renksiz, beyaz, sarımsı, pembe, krem, grimsi renklerde bulunur. Bileşiminde kalsiyum karbonat (CaCO3) yanında kütlece %10-%35 oranında magnezyum karbonat (MgCO3) bulunduran tortul bir kayaçtır.

Dolomit türleri tamamen doğal taşlardır ve farklı boyutlardan oluşmaktadır. Boyutlarına göre ayrılarak, dekorasyon amaçlı kullanılacağı yerlere göre kullanılmaktadır. Dolomit çeşitlerinin boyutları birbirinden farklıdır ve kullanım alanları farklı olabilmektedir.

Kullanım Alanları:

Cephe kaplamalarında kullanılan dolomit iklimsel değişikliklere dayanıklı ve yüksek aşınma direncine sahip olduğundan özel bir bakıma ihtiyaç duymaz. Ayrıca dolomit süs eşyaları ve mücevherlerin hazırlanmasında da kullanılan bir mineraldir. Farklı renklerinden küpeler, kolyeler, boncuklar yapılmaktadır. Bu taşın bazı büyülü özellikleri kendinde birleştirdiğine inananlar da vardır. Bina cephelerinin tasarımı, basamaklar ve iç dekorasyon için tasarlanmış değerli bir kaplama malzemesidir. İşleme kolaylığı evler ve bahçelerin düzenlenmesi, iç dekorasyonunun yapılması için çeşitli şekil ve konfigürasyonlara sahip mimari ürünler üretmemizi sağlar.

Ceviz Boy Dolamit Görselleri

Sık Sorulan Sorular

  • Dolamit Taşı Nedir?

    Dolamit Taşı genellikle bahçe, park, yol kenarları peyzajlarında ağaç diplerine, yürüyüs yollarına süsleme amaçlı kulanılan ufak çakıl taşlarıdır.

  • Dolamit Taşı Çeşitleri Nelerdir.

    Dolamit Taşı Boyutlarına Göre Fındık Boy, Ceyiz Boy, Limon Boy, Kavun Boy, Karpuz Boy olarak çeşitlere ayrılır.

  • Tanburlanmış Dolamit, Çakıl Taşları Nedir

    Doğal Taşların kesilmiş veya pürüzleri olan farklı renklerdeki doğal taşların  özel kum ve aşındırıcılarla makinelerde düzeltişmiş işlem görmüş haline denir.

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON