Bazalt Oluk

Bazalt Oluk

Bazalt Yağmur Oluğu : Volkanik kaya kütlelerinden biri volkanik faliyetler sonucunda oluşan kaya parçalarından Gabro adı verilen bir taş gurubunun değerli bir taşıdır. Yanardağ lav püskürmelerinden oluşur. Bazalt Taşları siyah renktedir. Bazalt taşları kesilerek yağmur oluğu haline getirilesi ile bazalt yağmur oluğu olarak kullanılır.  Bazalt yağmur oluğu taşının içerisinde demir, sülfat, magnezyum ve olivin bulunur. Tüm bu maddeler de taşın dayanıklılığını artırmaktadır

Doğu Anadolu’da ve Ülkemizin bir çok yerinde fazlaca bulunan bu taş en fazla dekoratif amaçlarla kullanılır. İstenildiği boyutta kesilip şekillendirile bildiği için de dekorasyon işlerinde ortaya şahane görüntüler çıkmasını sağlar.

Türkiye bazalt madeni rezervi ve bazalt ürünü olan yağmur oluğu rezervi bakımından dünyada önde gelen ülkelerindendir. Dünyadaki  bir çok ülkelere bazalt ve yağmur oluğu ihracatında birinci sıradadır. Dünyadaki bir çok ülkede bazalt  kalitesi bakımından Türkiye’yi tercih etmektedir. 

Bazalt Bordür Kullanım Alanları:

Kullanım yerleri, yağmur suyunun birikmesinin önleneceği ve suya yön verileceği alanlar olarak belirlenmektedir.

Kaldırım kenarları – Tretuarlarda – Şehir içi yollarda – Park ve Bahçe Düzenlemelerinde – Mimari yapıların her aşamasında

Bazalt Bordür Neden Tercih Edilir:

Her şekilde doğanın koşullarına karşı dayanıklı, ince taneli, yoğun yapılı ve ağırlıklara karşı oldukça dayanıklı bir taştır. Bazalt taşı, aşınması oldukça güçtür. Yüksek basınçlara dayanıklı olduğundan ince işçilik içinde oldukça uygun bir yapıya sahiptir.

Standart Bazalt Yağmur Oluğu Ölçüleri

Standart Bazalt Yağmur Oluğu Ölçüleri

6x20x50 Cm Bazalt Yağmur Oluğu

8x20x50 Cm Bazalt Yağmur Oluğu

8x25x50 Cm  Bazalt Yağmur Oluğu

8x30x50 Cm Bazalt Yağmur Oluğu

Bazalt Yağmur oluğu isteğinize göre belirli ölçülerde paletlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen fiyatlar için bizimle irtibat kurun.

Bazalt Oluk Görselleri

Sık Sorulan Sorular

  • Bazalt Yağmur Oluğu Standart Ölçüleri Nelerdir?

    Bazalt  Yağmur Oluğu Standart Kesilen Ölçüleri; 6x20x50 cm - 8x20x50 cm - 8x25x50 cm - 8x30x50 cm fabrikalarda işlenmektedir.

  • Bazalt Yağmur Oluğu Özel Ölçülerde Yapılabilir mi?

    Bazalt Yağmur Olukları Genellikle Standart Ölçülerdedir. Günümüzde Çok Fazla Tercih Edilmesede Özel Ölçülerde de yapılabilmektedir.

  • Bazalt Yağmur Oluğu Nedir?

    Bazalt Yağmur Oluğu Yol, Kaldırım Kenarları, Bahçe Kenarları gibi yerlerde yağan yağmur veya biriken suyun yolunu bulup kanalizasyonlara ve altyapı giderlerine ulaştırmaya yarıyan bir bazalt ürünüdür.

Bazalt Oluk Makaleleri

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON