Granit Plak Taşı

Granit Plak Taşı

Granit Plak Taş  günümüzde genellikle tercih edilen bir doğal taş ürünündür. Granit plak taş sert bir taş olup yapılan uygulamalarda uzun süre dayanıklılık göstermektedir. Yapısı gereği su vb. sıvıları emme özelleği vardır. Granit plak taş yüzyıllarıdır ülkemizde  ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde kullanılmaktadır. Türkiye granit madeni rezervi ve granit ürünü olan plak taş rezervi bakımından dünyada önde gelen ülkelerindendir. Dünyadaki  bir çok ülkelere granit ve granit plak taş ihracatında birinci sıradadır. Dünyadaki bir çok ülkede granit  kalitesi bakımından Türkiye’yi tercih etmektedir. Özellikle yoğun olarak  İzmir Bergama ilçesinde en kaliteli ürünler çıkmaktadır. 

Granit Plak Taşı Kullanım ve Uygulandıkları Alanları:

Peyzaj, yol, kaldırım, bahçe, duvar süslemeleri, zemin düzenlemeleri dekorasyon ve meydan düzenlemelerinde kullanılmaktadır.

Granit Plak Taşı Neden Tercih Edilir:

Dayanıklılığı; Asitlere karşı dayanıklıdırlar, tepki vermezler. Sıcak ve soğuk hava koşullarında sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır.

Doğal görünümü göz alıcı ve muhteşemdir. Kolay işlenebilir, renklerinde bozulma olmaz. Çizilmez, kırılmaz, paslanmaz ve temizliği kolaydır.

Kullanılan Plaktaş Çeşitleri ve  Ölçüleri;

Standart Granit Plak Taşları Standart Granit Plak Taşları
3x30xSerbest Boy Granit Plak Taş 4x30xSerbest Boy Granit Plak Taş
2x40xSerbest Boy Granit Plak Taş 3x40xSerbest Boy Granit Plak Taş
4x40xSerbest Boy Granit Plak Taş 2x50xSerbest Boy Granit Plak Taş
3x50xSerbest Boy Granit Plak Taş 4x50xSerbest Boy Granit Plak Taş
2x60xSerbest Boy Granit Plak Taş 3x60xSerbest Boy Granit Plak Taş
4x60xSerbest Boy Granit Plak Taş 2x30x60 cm Granit Plak Taş
3x30x60 cm Granit Plak Taş 4x30x60 cm Granit Plak Taş
3x40x40 cm Granit Plak Taş 4x60x60 cm Granit Plak Taş

Granit plak taşlarımız isteğinize göre cilalı veya yakılmış olarak paletlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen fiyatlar için bizimle irtibat kurun.

Granit Plak Taşı Görselleri

Sık Sorulan Sorular

 • Granit ve bazalt plak taşların araları ne ile doldurulur?

  Granit ve bazalt plak taşlar uygulama amacına göre uygulandıktan sonra altındaki yapıştırıcı kurumaya bırakılır. Aradan biraz zaman geçtikten sonra birleşi yerlerinde kalan boşluklar derzle doldurulabilir.

 • Granit Plak Taşlarının İnsan sağlığına zararı var mıdır?

  Granit Plak Taşlar tamamen doğal kayaçlar olduklarından dolayı hiç bir zararı yoktur. Aksine yararı bile vardır. Günümüzde evlerde işyerlerinde kullanılan yer malzemesi, duvar malzemesi, boya v.b. şeylerin içlerinde kimyasallar bulunurken granit plak taşlarında doğal yapısından dolayı tamamen doğaldır.

 • Granit Plak Taşı Kullanım Alanları Nerelerdir?

  Granit Plak Taşları genellikle; yer dekorasyonu, duvar dekasyonu, kaldırımi yol yapımında bahçelerde ve dekoratif olarak hayatımızın çesitli objelerinde kullanabilirsiniz.

 • Granit Plak Taş Nedir?

  Granit Plak Taş; Granit maden ocağından büyük kaya halinde çıkan blokların kesilip ebatlanarak satışa çıkarılan haline granit plak denir.

Granit Plak Taşı Makaleleri

Benzer Ürünler

Whatsapp Destek Hattı
WHATSAPP
Telefon
TELEFON