Bazalt Bordür

Bazalt Bordür

Bazalt Bordür: Volkanik kaya kütlelerinden biri volkanik faliyetler sonucunda oluşan kaya parçalarından Gabro adı verilen bir taş gurubunun değerli bir taşıdır. Yanardağ lav püskürmelerinden oluşur. Bazalt Taşları siyah renktedir. Bazalt taşları kesilerek Bordür haline getirilesi ile bazalt bordür olarak kullanılır.  Bazalt bordür taşının içerisinde demir, sülfat, magnezyum ve olivin bulunur. Tüm bu maddeler de taşın dayanıklılığını artırmaktadır

Doğu Anadolu’da ve Ülkemizin bir çok yerinde fazlaca bulunan bu taş en fazla dekoratif amaçlarla kullanılır. İstenildiği boyutta kesilip şekillendirile bildiği için de dekorasyon işlerinde ortaya şahane görüntüler çıkmasını sağlar.

Bu taşlar özellikle duvarların ve yerlerin döşenmesinde sıklıkla başvurulan Bazalt bordür taşlardır. Taşın normalde bazalt kayaçlarından herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Türkiye bazalt madeni rezervi ve bazalt ürünü olan bordür rezervi bakımından dünyada önde gelen ülkelerindendir. Dünyadaki  bir çok ülkelere bazalt ve bazalt  bordür ihracatında birinci sıradadır. Dünyadaki bir çok ülkede bazalt  kalitesi bakımından Türkiye’yi tercih etmektedir. 

Bazalt Bordür Kullanım Alanları:

Genelde inşaat amacıyla kullanılan bu taşlar yolların zeminlerinde, beton binalarda, Yol kenarları, Bahçe kenarı, Duvar taşı, Park alanları,Kaldırım kenarı ve İç mekanlarda kullanılır

Bazalt Bordür Neden Tercih Edilir:

Her şekilde doğanın koşullarına karşı dayanıklı, ince taneli, yoğun yapılı ve ağırlıklara karşı oldukça dayanıklı bir taştır. Bazalt taşı, aşınması oldukça güçtür. Yüksek basınçlara dayanıklı olduğundan ince işçilik içinde oldukça uygun bir yapıya sahiptir.

Kullanılan Bordür Çeşitleri ve  Ölçüleri;

Standart Bazalt Bordür Ölçüleri

Standart Bazalt Bordür Ölçüleri

10x15x50 Cm Bazalt Bordür

10x20x50 Cm Bazalt Bordür

15x25x50 Cm Bazalt Bordür

15x20x50 Cm Bazalt Bordür

15x25x50 Cm Bazalt Bordür

15x30x50 Cm Bazalt Bordür

20x30x50 Cm Bazalt Bordür

 

Bazalt Bordür taşlarımız isteğinize göre cilalı veya yakılmış  ve kırma olarak paletlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Özel ebatlı kesimlerimiz, ihracat kalite fiyatı üzerinden satışa sunulduğundan lütfen fiyatlar için bizimle irtibat kurun.

 

 

Bazalt Bordür Görselleri

Sık Sorulan Sorular

  • Bazalt Bordür Taşları Fiyatları Nedir?

    Bazalt Bordür Taşları Fiyatları Kalınlığı, Eni, Boyuna göre fiyatlar değişmektedir. İstenilen ebata göre fiyat almak için iletişime geçebilirsiniz.

  • Bazalt Bordür Taşları Dayanıklı mıdır?

    Bazalt bordür taşları volkanik bir kaya kütlesi olması yanı sıra, sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Soğuk ve Sıcak iklim şartaları uygunur.

  • Bazalt Bordür doğal kırma ile sulu kesim arasında fiyat farkı var mıdır?

    Bazalt  bordür taşları  doğal kırım yönteminde daha az makina ve teçhizat kullanılır. Bu sebeten fiyat  sulu kesime göre çok düşüktür.  Sulu kesimde bir çok işlemden ve makinadan geçer bu sebebten fiyatı artırır.

Whatsapp Destek Hattı